Przejdź do treści
Главная страница » Sesja zwierzęca w Warszawie – INSTA DOM

Sesja zwierzęca w Warszawie – INSTA DOM

Sesja zwierzęca w studio fotograficznym w Warszawie

Czy wiesz, że w INSTA DOM możesz stworzyć także wyjątkową sesję swojemu pupilowi? Taka sesja to nie tylko okazja do uwiecznienia uroku naszych futrzanych przyjaciół, ale także sposobność do pogłębienia więzi między człowiekiem a zwierzęciem. Fotografia psów, kotów pozwala na wyrażenie ich osobowości, emocji i unikalnych cech, które często pozostają niezauważone w codziennym życiu. Postaw na sesję zwierzęcą w Warszawie.

Jak przygotować zwierzaka do sesji zdjęciowej?

Jeszcze przed przyjazdem na sesję zdjęciową w naszym studio fotograficznym w Warszawie, dobrze jest zadbać o pupila, myjąc go, czesząc i obcinając paznokcie. Można też pokusić się o dodatki do sesji, takie jak fikuśne ubranka czy okulary. Pamiętaj, że aby twój czworonożny przyjaciel był zrelaksowany podczas wykonywania zdjęć, musi być dobrze wyspany i nakarmiony. Przed wejściem do studia, wyjdź z pupilem na krótki spacer. Na sesję zabierz ze sobą również przedmioty, z którymi pies czy kot czuje się dobrze i może się dzięki nim uspokoić, np. jego ulubioną zabawkę czy kocyk. Nie zapominaj o smaczkach. Za pozowanie do zdjęć, nagradzaj futrzaka. Dzięki temu będzie chętniej pozował i da radę wytrzymać na długiej sesji fotograficznej.

Jeżeli to ty będziesz wykonywać zdjęcia swojego pupila, zadbaj o odpowiednie ubranie. Wybierz strój, w którym czujesz się swobodnie i pamiętaj, że podczas wykonywania zdjęć, będziesz musieć niejednokrotnie się poświęcić. Sierść, zaciągnięcia na sweterku, ślina, to wszystko jest standardowym dodatkiem do zdjęć.

Dwa psy podczas sesji fotograficznej w studio w Warszawie
Sesja kobiety z psem w Studio Fotograficznym w Warszawie

Jak pracować ze zwierzętami podczas sesji w INSTA DOM?

Jedną z podstawowych zasad udanej sesji zdjęciowej zwierzęcej jest cierpliwość. Zwierzęta, w przeciwieństwie do ludzi, nie zawsze chcą pozować do zdjęć. Dlatego ważne jest, aby dać im czas i przestrzeń do komfortowego poruszania się i zachowania naturalnego zachowania. To podejście pozwala na uchwycenie autentycznych i pełnych życia momentów, które charakteryzują się prawdziwą esencją zwierzęcej osobowości. Aby zdjęcia były udane, dobrze jest, żeby fotograf nawiązał więź z pupilem. W INSTA DOM to ty możesz być twórcą sesji zdjęciowej, dlatego możesz mieć pewność, że twój pies czy kot będzie czuł się swobodnie podczas pozowania. 

Technika również odgrywa istotną rolę w udanych sesjach zdjęciowych zwierząt. Zrozumienie oświetlenia, kompozycji i kadrowania jest kluczowe dla stworzenia wyjątkowych obrazów, które podkreślają piękno zwierzęcia.

Zwierzęta są mistrzami spontanicznych zachowań, dlatego warto być gotowym na uchwycenie tych magicznych, nietypowych momentów. Nie bój się wyzwania i trzymaj aparat w gotowości do szybkiego reagowania. Czasami to właśnie niezaplanowane ujęcia przynoszą wyjątkowe i najbardziej poruszające fotografie.

Detale mają ogromne znaczenie w sesji zdjęciowej psów i kotów. Skup się na ich oczach – są one zwierciadłem ich duszy i często stanowią główny punkt zainteresowania w fotografii zwierzęcej. Ponadto, warto zwrócić uwagę na futro, nos, uszy i inne charakterystyczne cechy, które dodają indywidualnego charakteru modelowi.

Rób przerwy podczas sesji. Pobaw się na chwilę ze swoim pupilem, zadbaj o to, by cały czas miał dostęp do miski z wodą i wyjdź na spacer ze swoim psem, jeżeli tego potrzebuje. 

Wspólna sesja zdjęciowa ze zwierzakiem

Zastanów się, czy chcesz jedynie stworzyć wyjątkową sesję zdjęciową swojego pupila, czy może chcesz mieć z nim wspólną pamiątkę. Nie martw się, nie musisz prosić nikogo, aby przyszedł z tobą do studia. Jeżeli zdecydujesz, że naszła cię ochota na zdjęcie z futrzakiem, możesz poprosić naszą asystentkę, aby wykonała dla ciebie kilka ujęć! Jeśli myślisz, że wspólna sesja będzie prostsza, nic bardziej mylnego. Kiedy zbliżasz się do swojego pupila, musisz pamiętać, że będzie on chciał cię polizać, przytulić, a nawet wpadnie w euforię, bo “człowiek się nim bardziej zainteresował”.

Savoir – vivre podczas zwierzęcej sesji zdjęciowej w Insta Dom

Jeżeli decydujesz się na przyprowadzenie zwierzaka do naszego studio, zadbaj o to, by pozostawić po sobie porządek. Jeżeli twój pies czy kot mocno się leni, unikaj sadzania go na welurowej kanapie. Gdy twojemu pupilowi zdarzy się nie zdążyć na podwórko, posprzątaj po nim. Poinformuj naszą obsługę o tym, jak blisko mogą zbliżać się do futrzaka. Twój pupil może nie lubić lub bać się obcych, więc asystentki będą na to przygotowane.

Sesja dzieci z psem w Studio Fotograficznym, w Warszawie
Wesoła sesja kobiety z psem w Studio Fotograficznym, w Warszawie

Pomysły na kadry zwierzęce w INSTA DOM

  • Zdjęcie psa delikatnie owiniętego ręcznikiem w strefie z wanną.
  • Artystyczne zdjęcie psa wykonującego sztuczki.
  • Zdjęcie kota na boho huśtawce w strefie z łóżkiem.
  • Zdjęcie futrzaka w pozycji “siad” w strefie biznes white (jeżeli jego futro jest jasne) lub strefie black (jeżeli jego futro jest w ciemnych kolorach).
  • Zdjęcie na łóżku leżącego futrzaka i przytulającego (-ej) się do niego właściciela (-ki).
  • Biznesowe zdjęcie właściciela (-ki) w garniturze z psem na smyczy, w eleganckich pozach, w strefie biznes black.
  • Zdjęcie właściciela (-ki) grającego (-ej) na pianinie i leżącego przy nim (-niej) futrzaka.
  • Ciemne, portretowe zdjęcie pupila na jednolitym tle, ze światłem skierowanym na pyszczek, w strefie czarnej.
  • Zdjęcie futrzaka chwytającego pyszczkiem (łapką) bańki mydlane w strefie z wanną.

i wiele więcej! Nasz asystent chętnie doradzi ci jak możecie zapozować wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Sesje zdjęciowe psów i kotów to nie tylko okazja do uwiecznienia piękna naszych ukochanych zwierząt, ale także sposobność do tworzenia niezapomnianych wspomnień i emocji. Pamiętaj, że każde zwierzę jest unikalne i wyjątkowe, dlatego warto poświęcić czas na poznanie ich charakteru i potrzeb. Dzięki odpowiedniej cierpliwości, empatii i technice fotograficznej możemy stworzyć piękne i poruszające obrazy, które będą cieszyć nasze oczy i serca przez wiele lat.


Zarezerwuj już teraz nasze studio fotograficzne w Warszawie i stwórz wymarzoną sesję zdjęciową swojego pupila!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZADZWOŃ DO NAS